ComCom-მა და ალტერბრიჯმა სტუდენტებისთვის მედიაწიგნიერებისა და ფსიქოლოგიის შესახებ კინოჩვენება გამართეს
დეკემბერი 11, 2025 12:14
კომუნიკაციების კომისიისა და უნივერსიტეტ „ალტერბრიჯის“ ორგანიზებით, სტუდენტებისთვის გაიმართა ღონისძიება „ფსიქოლოგიის 3 საათი“, რომლის ფარგლებშიც  კინოჩვენება და მედიაწიგნიერების თემაზე პანელური დისკუსია ჩატარდა. ღონისძიების გახსნით ნაწილში, კომუნიკაციების კომისიის წევრმა, ნათია კუკულაძემ, სტუდენტებსა და მოზარდებში მედიაწიგნიერების უნარების განვითარების მნიშვნელობასა და როლზე ისაუბრა და აუდიტორიას ComCom-ის პროექტები გააცნო. ღონისძიების ფარგლებში მონაწილეებმა...
09, 2025
ComCom-ის „მედიასკოლის სტუდიის“ სტუდენტებისთვის ზურა მხეიძის სემინარი ჩატარდა
დეკემბერი 09, 2025 11:07
ComCom-ის „მედიასკოლის სტუდიამ“ სტუდენტებისა და მოქმედი ჟურნალისტებისთვის ორდღიანი სემინარი ჩაატარა, რომელსაც ფსიქოლოგი ზურა მხეიძე უძღვებოდა. შეხვედრებზე მონაწილეები გაეცნენ მედიის გავლენას მაყურებელზე, ინფორმაციის აღქმის პროცესებს, სხეულის ენის მნიშვნელობას, არავერბალური ქცევის გაშიფვრას და ჟურნალისტური საქმიანობისთვის საჭირო დაკვირვების მეთოდებს. სემინარი თეორიული ნაწილის გარდა, მოიცავდა პრაქტიკულ სავარჯიშოებსაც. შეხვედრის ფარგლებში ტრენერმა ასევე ისაუბრა ისეთ მნიშვნელოვან...
ComCom-ის მედიააკადემია დიმა ობოლაძის "მასტერკლასს" იწყებს
დეკემბერი 08, 2025 13:06
კომუნიკაციების კომისიის მედიააკადემიის „მასტერკლასს“ სპორტული ჟურნალისტისა და კომენტატორის, დიმა ობოლაძის ონლაინ ლექციები ყოველ ორშაბათს დაემატება. მასტერკლასის ფარგლებში, ავტორი მაყურებელს 35-წლიან გამოცდილებაზე დაყრდნობით, სპორტული ამბების გაშუქების, ლაივ რეპორტინგის, ინტერვიუსა და სხვა მნიშვნელოვანი საკითხების შესახებ პრაქტიკულ რჩევებს გაუზიარებს და კომენტატორის თვალით დანახულ რეალურ ისტორიებს უამბობს. მედიააკადემიის „მასტერკლასი“ დიმა ობოლაძესთან ერთად, მედიის...
04, 2025
ComCom-მა „ტელეიმედი“ და „სტუდია მაესტრო“ წინასაარჩევნო დებატების განუთავსებლობისთვის წერილობით გააფრთხილა
დეკემბერი 04, 2025 15:51
კომუნიკაციების კომისიამ „ტელეიმედი“ და „სტუდია მაესტრო“ 2025 წლის მუნიციპალიტეტის ორგანოების არჩევნების წინასაარჩევნო პერიოდში, წინასაარჩევნო დებატების ეთერში განუთავსებლობისთვის წერილობით გააფრთხილა.  „ტელეიმედმა“ კომუნიკაციების კომისიასთან განმარტა, რომ პოლიტიკური დებატების ჩატარება მათი შეფასებით შეუძლებელი იყო და სტუმრები არ მოიწვიეს ოპოზიციური პარტიების წარმომადგენლების მხრიდან მაუწყებლის მიმართ არსებული სიძულვილის ენისა და მიზანმიმართული აგრესიის...
„სელფი მობაილმა“ ქსელის გაუმჯობესების მიზნით ComCom-ის აუქციონში გაიმარჯვა
დეკემბერი 04, 2025 12:41
ComCom-ის მიერ გამოცხადებულ აუქციონში, მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესების მიზნით, „სელფი მობაილმა“ გაიმარჯვა. აბსტრაქტული 4 ლოტის ფარგლებში, კომპანიამ 2100 მჰც და 2600 მჰც დიაპაზონებში სიხშირეები შეიძინა, რომელთა საფასურმაც ჯამში 23 598 970 ლარი შეადგინა. „სელფი მობაილმა“ სიხშირეები 40%-იანი ფასდაკლებით შეიძინა, საიდანაც 20%-იანი ფასდაკლება მობილური ქსელის ვირტუალური ოპერატორის (MVNO) დაშვების ვალდებულებით მიიღო. სიხშირული რესურსის მოპოვების შემდეგ, მობილური ოპერატორი...
ComCom-მა „ციფრული მხარდაჭერის პროგრამა“ მარტვილის მოსახლეობისთვის დაიწყო
დეკემბერი 04, 2025 11:25
კომუნიკაციების კომისიამ მარტვილის მუნიციპალიტეტში „ციფრული მხარდაჭერის პროგრამის“ განხორციელება დაიწყო, რომლის ფარგლებშიც 15 სოფლის მოსახლეობას უფასოდ გადაამზადებს. ComCom-ის წარმომადგენლები მარტვილში მცხოვრებ ადგილობრივებს შეხვდნენ და პროგრამის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს. მარტვილში სამიზნე დასახლებებია: დიდი ჭყონი, დობერაზენი, მეორე გურძემი, მეორე კიწია, მესამე ბალდა, ნაჯახავო, ნახუნავო, ნოღა, ოჩე, პატარა ჟინოთა, საბერულავო, სკურდი, თარგამეული, წინაკვერკვე და ვახა....
2025 წლის III კვარტალში ტელევიზიების დამფინანსებლების ტოპ ათეული
დეკემბერი 03, 2025 12:22
2025 წლის III კვარტალში, ტელევიზიებმა კომერციული სარეკლამო შემოსავლებიდან 29.3 მილიონი ლარი მიიღეს. ComCom-მა „მაუწყებლობის შესახებ“ კანონის საფუძველზე, „ტელეიმედის“, „რუსთავი 2“-ის, „პოსტვ“-ის, „ჯი-დი-ეს“-ის, „ტვ პირველის“ და „ფორმულას“ დამფინანსებლების ათეული გამოაქვეყნა, რომლებიც აღნიშნულ პერიოდში მაუწყებლებს რეკლამაში ყველაზე მეტს უხდიდნენ. „ტელეიმედის“ რეკლამის დამკვეთი კომპანიები, რომლებმაც...
ComCom-ის მედიასკოლაში ჟურნალისტებისთვის დიპლომატიური საკითხების გაშუქების შესახებ სემინარი ჩატარდა
დეკემბერი 03, 2025 10:56
კომუნიკაციების კომისიის მედიასკოლაში ჟურნალისტებისა და ჟურნალისტიკით  დაინტერესებული პირებისთვის სემინარი „დიპლომატიისა და საერთაშორისო პოლიტიკის გაშუქება“ ჩატარდა. შეხვედრას საგარეო საქმეთა სამინისტროს გლობალურ საკითხთა დირექტორატის გენერალური დირექტორი, დიპლომატი კახა სიხარულიძე გაუძღვა. იგი სხვადასხვა დროს იყო ელჩი იტალიაში, ჩეხეთში, ჩინეთში, მალტაში, სან-მარინოში. ამასთან, იყო საგარეო საქმეთა სამინისტროს პრესსპიკერი და მინისტრის პირველი მოადგილე. შეხვედრის ფარგლებში...
02, 2025
ComCom-მა მედიაწიგნიერების ჰაკათონის გამარჯვებულები დააჯილდოვა
დეკემბერი 02, 2025 11:28
კომუნიკაციების კომისიის და მედიალაბის ორგანიზებით, ახალგაზრდებისთვის მესამედ გამოცხადებული მედიაწიგნიერების გლობალური ჰაკათონი წარმატებით დასრულდა. ჰაკათონი UNESCO-ს მედია და ინფორმაციული წიგნიერების გლობალური კვირეულის ფარგლებში ჩატარდა, რომლის ძირითად თემებს ხელოვნური ინტელექტი, დეზინფორმაცია, ციფრული წიგნიერება და კიბერუსაფრთხოება წარმოადგენდა. ღონისძიების ფარგლებში ჟიურიმ სამი საპრიზო ადგილის მფლობელი გუნდი გამოავლინა, რომელთაც ComCom-მა 5000, 3000 და 1000 ლარი გადასცა. პირველი ადგილი...
01, 2025
12:31
ComCom „ციფრული მხარდაჭერის პროგრამას“ მარტვილში იწყებს
დეკემბერი 01, 2025 12:31
კომუნიკაციების კომისია მარტვილის მუნიციპალიტეტში „ციფრული მხარდაჭერის პროგრამის“ განხორციელებას იწყებს. პროექტის ფარგლებში, მარტვილის მერიაში საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა, რომელსაც ადგილობრივი ხელისუფლების, ადმინისტრაციისა და რესურსცენტრის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. შეხვედრის ფარგლებში, კომუნიკაციების კომისიის წარმომადგენლებმა მონაწილეებს პროგრამის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს. „ციფრული მხარდაჭერის პროგრამის“ ფარგლებში, მარტვილის სამიზნე დასახლებების...

Cellfie Mobile Wins the ComCom Auction to Improve the Network
Cellfie Mobile won the auction announced by the Communications Commission to improve the quality of services. As part of 4 abstract lots, the company purchased frequencies in the 2100 MHz and 2600 MHz bands at the total cost of GEL 23,598,970. Cellfie Mobile purchased the frequencies at a 40% discount, including a 20% discount based on the commitment to provide access to a mobile virtual network operator (MVNO). After obtaining the frequency resource, the mobile operator will be able to improve...
ComCom Starts Implementing the Digital Support Programme in Martvili
The Communications Commission has started implementing the Digital Support Programme in the Municipality of Martvili, where it will provide free training to residents of 15 villages. ComCom representatives met with locals in Martvili and provided them with detailed information about the programme. The target settlements in the Municipality of Martvili are: Didi Chkoni, Doberazeni, Meore Gurdzemi, Meore Kitsia, Mesame Balda, Najakhavo, Nakhunavo, Nogha, Oche, Patara Zhinota, Saberulavo,...
Top 10 Highest-Paying TV Advertisers in Q3 2025
In the third quarter of 2025, TV broadcasters collected a total of GEL 29.3 million in commercial advertising revenues. The information supplied by broadcasters to the Communications Commission under the Law on Broadcasting shows that the following companies spent the most money procuring advertising on Teleimedi, Rustavi 2, POSTV, GDS TV, Formula and TV Pirveli in Q3 2025: Teleimedi collected more than GEL 500,000 in advertising revenues from Meama, Smart Capital Consultancy, and Orbi Group...
ComCom Media School Holds a Seminar for Journalists on the Coverage of Diplomatic Issues
The Media School of the Communications Commission held a seminar for journalists and people interested in journalism on the subject of “Coverage of Diplomacy and International Politics.” The meeting was chaired by the Director General of the Directorate for Global Affairs of the Ministry of Foreign Affairs, diplomat Kakha Sikharulidze. At various times, he was the Ambassador to Italy, Czech Republic, China, Malta, and San Marino. He was also the Spokesperson and First Deputy...
ComCom Announces the Winners of the Media Literacy Hackathon
The Communications Commission and the Media Lab have successfully concluded the third Global Media Literacy Hackathon for young people. The hackathon was held as part of UNESCO's Global Media and Information Literacy Week, with the main themes being artificial intelligence, disinformation, digital literacy, and cybersecurity. As part of the event, the jury selected three winning teams, who received cash prizes of GEL 5,000, GEL 3,000 and GEL 1,000 from ComCom. The first place was won by the...
ComCom Launches the Digital Support Programme in Martvili
The Communications Commission is launching the Digital Support Programme in the Municipality of Martvili. Within the framework of the project, the Commission held an informational meeting at the Martvili City Hall, which was attended by representatives of the local government, administration and resource center. During the meeting, representatives of the Communications Commission provided the participants with detailed information about the programme. As part of the Digital Support...
ComCom Fines Formula GEL 7,500 and TV Pirveli GEL 2,500 for Violating the Advertising Communication Rules
The Communications Commission has fined Formula GEL 7,500 for violating product placement (PP) rules, and TV Pirveli GEL 2,500 for violating PP and sponsorship rules. Media monitoring carried out by the Commission found violations of advertising rules on the “Family Doctor” show aired by TV Pirveli on 5 and 19 October, and on the “Every Day” show aired by Formula on 11, 12, 18 and 19 October, where products were afforded excessive importance, product placement...
ComCom Publishes an Analysis of Free and Paid Political Advertising
The Communications Commission carried out an analysis of paid and free political advertising for the 2025 Georgian local government elections, which showed that TV and radio broadcasters devoted a total of over 15,000 minutes to free political advertising during the pre-election period. The cost of free advertising during this period was approximately GEL 103,000,000 at current prices. TV stations accounted for 83% of the time, while radio stations accounted for 17%. The distribution of...
ComCom Representatives Take Part in WTDC-25
Member of the Communications Commission Ekaterine Imedadze, and Head of the International Relations Department Nino Grdzelishvili, took part in the World Telecommunication Development Conference (WTDC-25), organised by the International Telecommunication Union (ITU) and the Ministry of Digital Development and Transport of Azerbaijan (Mincom). The main theme of the event was “Universal, meaningful and affordable connectivity for an inclusive and sustainable digital future.” During...
ComCom Announces the Winners of the Media Literacy Olympiad and Awards them with a Media Lab
The Communications Commission has announced the winners of the second Media Literacy Olympiad for teachers and students – Lakhamula Public School in the Municipality of Mestia and Public School N1 in Batumi – and awarded them with a modern media laboratory. The Commission also presented both schools with other high-tech prizes such as an interactive whiteboard and a laptop, as well as a mobile phone stand, microphone, and LED lighting. In addition, a common area was set up in the...