ComCom-მა რადიოების ხელშეწყობისა და კონკურენციის გაზრდის მიზნით სამაუწყებლო ზონების საზღვრები...
კომუნიკაციების კომისიამ რადიო სამაუწყებლო სექტორში არსებული მდგომარეობისა და გამოწვევების შეფასების საფუძველზე, საქართველოს ტერიტორიის 32 სამაუწყებლო ზონად დაყოფის გადაწყვეტილება მიიღო და „ადგილობრივი მაუწყებლობის ზონალური დაყოფის შესახებ” 2006 წლის დადგენილებაში ცვლილება შეიტანა. ცვლილებების მიღებამდე კომუნიკაციების კომისიას აქტიური კომუნიკაცია ჰქონდა რადიომაუწყებლების წარმომადგენლებთან.  სწორედ  სექტორის მიერ მოწოდებული ინფორმაციისა და საჭიროებების... მეტის ნახვა
19 თებერვალი, 2026 15:29
კომუნიკაციების კომისიის გადაწყვეტილებით 4 რადიომაუწყებელს: „ტელე რადიო კომპანია ოდიშს“, „ტვ-სტილს“, „საპატრიარქოს რადიო ივერიასა“ და „მედია ჯგუფს“ რადიომაუწყებლობის ლიცენზიის მოქმედების ვადა 10 წლით გაუგრძელა. ოთხივე რადიომ კომუნიკაციების კომისიას ლიცენზიის ვადის გაგრძელების თხოვნით თავად მიმართა, რის საფუძველზეც, კომისიამ „მაუწყებლობის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად იმსჯელა და აღნიშნულ რადიოებს ლიცენზიის მოქმედების ვადა 10... მეტის ნახვა
19 თებერვალი, 2026 13:25
კომუნიკაციების კომისიის თავმჯდომარე გოგა გულორდავა საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს ეკონომიკურ ოფიცერს, კრისტინ როდრიგესს შეხვდა. შეხვედრას ასევე კომუნიკაციების კომისიის წევრი ეკატერინე იმედაძე და კომისიის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. შეხვედრაზე კომუნიკაციების კომისიის თავმჯდომარემ გოგა გულორდავამ და ComCom-ის წარმომადგენლებმა კრისტინ როდრიგესს კომუნიკაციების კომისიის საქმიანობისა და მისი რეგულირების სფეროში შემავალ დარგებში არსებული მდგომარეობის შესახებ დეტალური ინფორმაცია... მეტის ნახვა
17 თებერვალი, 2026 16:14
კომუნიკაციების კომისიის თავმჯდომარე გოგა გულორდავა საქართველოში ბელარუსის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს ნიკოლაი როგაშჩუკს შეხვდა. გაცნობითი სახის შეხვედრაზე ელჩმა გოგა გულორდავას კომისიის თავმჯდომარედ არჩევა მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.  შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა ქართულ ტელეკომ სექტორსა და მედიაში არსებული გარემოს შესახებ ისაუბრეს. კომუნიკაციების კომისიის თავმჯდომარემ სტუმრებს კომისიის საქმიანობისა და რეგულირების სფეროების შესახებ დეტალური ინფორმაცია... მეტის ნახვა