მაისი 11, 2016 13:30
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის გადაწყვეტილებით შპს „ლილო ტვ“-მ მაუწყებლობაზე ავტორიზაცია გაიარა.
კომპანია კერძო სპეციალიზებული (გასართობი/შემეცნებითი) მაუწყებლობის დაწყებას ინტერნეტ ტექნოლოგიით და საკაბელო ქსელის გამოყენებით 2016 წლის 1 ივნისიდან გეგმავს. კომპანიის მიერ კომისიაში წარმოდგენილი სამაუწყებლო კონცეფციის თანახმად, არხი სამეწარმეო საქმიანობით დაინტერესებული აუდიტორიისთვის დაამზადებს გადაცემებს, პირველ რიგში, უშუალოდ „ლილო მოლში“  წარმოდგენილი გასაყიდი პროდუქციის და იმ მეწარმეების თაობაზე, რომლებიც „ლილო მოლში“ ახორციელებენ სამეწარმეო საქმიანობას.
სამაუწყებლო კონცებციით, ასევე გათვალისწინებულია: სიახლეები კომერციულ ცენტრ „ლილო მოლში“, ცალკეული მეწარმეების პროდუქციის დემონსტრირება, ინფორმაციული გადაცემები მოდის სფეროში მსოფლიო ტრენდებისა და სიახლეების შესახებ, თემატური გადაცემები ბიზნეს სიახლეებსა და ეკონომიკური ტენდენციების შესახებ, ადგილობრივი და უცხოური წარმოების შესახებ დოკუმენტური ფილმები, სხვადასხვა გასართობი გადაცემები.

“Lilo TV” Ltd has obtained an authorization for broadcasting
In accordance with the decision of GNCC, “Lilo TV” Ltd has obtained an authorization for broadcasting.
The company plans to launch private-specialized (entertaining/scientific) broadcasting by means of internet technologies and cable network from June 1, 2016. According to company’s broadcasting concept presented to the Commission, the channel will produce programs for an audience interested in entrepreneurial activities, first of all, in regard to the production presented in the “Lilo Mall” for sale, and also, about those entrepreneurs,  who perform their activities at “Lilo Mall.”
Broadcasting concept also takes into consideration: news about the demonstration of products of individual entrepreneurs at “Lilo Mall,” informational programs about world’s latest trends in the field of fashion, thematic programs related to the business news and economic tendencies, documentaries about local and foreign production and various entertaining programs.