აგვისტო 14, 2015 18:00
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ ააიპ ”სამოქალაქო განვითარების ფონდის” წინააღმდეგ არასამთავრობო ორგანიზაცია “ადამიანის უფლებათა ცენტრის” საჩივარზე საქმის წარმოება შეწყვიტა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ არასამთავრობო ორგანიზაცია „ადამიანის უფლებათა ცენტის“ საჩივარი ააიპ „სამოქალაქო განვითარების ფონდის“ (ბრენდული სახელი - „ტაბულა“) წინააღმდეგ წარმოებაში 30 ივლისს მიიღო. „ადამიანის უფლებეთა ცენტრი“ მის მიერ დამზადებული სარეკლამო რგოლის სოციალური რეკლამის სტატუსით ტელეკომპანია ”ტაბულას” სამაუწყებლო ბადეში განთავსებას ითხოვდა, რაზეც მან ტელეკომპანიისგან უარი მიიღო. ”ტაბულამ” მიიჩნია, რომ სარეკლამო რგოლით არასამათავრობო ორგანიზაცია „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ საქმიანობის რეკლამირება ხდებოდა.
13 აგვისტოს დანიშნულ ზეპირ მოსმენამდე, მხარეებმა კომისიას მორიგებისა და  არასამთავრობო ორგანიზაცია „ადამიანის უფლებათა ცენტის“ მიერ საჩივარზე უარის თქმის შესახებ აცნობეს, რის საფუძველზეც კომისიამ საქმის წარმოება შეწყვიტა.

August 14, 2015 18:00
GNCC has cancelled administrative proceedings based on a complaint by non-governmental organization “Humans Rights Center” against “Civic Educational Fund”
GNCC has received a complaint submitted by non-governmental organization “Human Rights Center” against “Civic Educational Fund” (brand name Tabula), on July 30. “Human Rights Center” was requesting a placement of an advertisement with a social status prepared by the company into “Tabula’s” broadcasting net and has been denied by the TV Company. “Tabula” has considered, that with an advertising video, “Human Rights Center” was advertising its own activities.
On August 13, prior to the scheduled public hearing, the parties have informed the Commission about conciliation and about the dismissal of the complaint by “Human Rights Center,” on the basis of which, the Commission has terminated the proceedings.