სექტემბერი 21, 2015 17:36
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „ო ენდ ემ ჯგუფი“ „ელექტრონული კომუნიკაციების სესახებ“ საქართველოს კანონის დარღვევის გამო წერილობით გააფრთხილა.
კომპანია ელექტრონულ საკომუნიკაციო მომსახურებებზე ავტორიზებული პირია. 2015 წლის 25 ივნისის განცხადებით შპს „ო ენდ ემ ჯგუფმა“  ქ. თბილისში ფიქსირებული სატელეფონო მომსახურების უზრუნველსაყოფად 1 000 სააბონენტო ნომერით  სარგებლობის ნებართვა მოითხოვა, რასაც დაურთო ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირების რეესტრიდან, საიდანაც ირკვევოდა, რომ კომპანიამ კომისიის წინასწარი თანხმობის გარეშე შეცვალა დამფუძნებელი. „ელექტრონული კომუნიკაციების“ შესახებ საქართველოს კანონის შესაბამისად კი აღნიშნული ცვლილების განხორციელება საჭიროებს კომისიის წინასწარ თანხმობას.

September 21, 2015 17:36
GNCC has issued a written warning on “O&M Group” Ltd for violating the Georgian Law “On Electronic Communications.”
The company is an authorized entity in electronic communications services. According to an application of June 25, 2015, “O&M Group” Ltd has requested a permission to use 1000 subscriber numbers in order to provide fixed telephony services in the city of Tbilisi, which was enclosed with an extract from the Registry of Entrepreneurial and Non-Entrepreneurial (Non-Commercial) Legal Entities, according to which, the company has replaced its founder without Commission’s prior consent. In accordance to the Georgian Law “on Electronic Communications,” the provision of such amendment requires the prior consent of the Commission.