აპრილი 18, 2016 14:16
კომისიამ შპს ,,ALTERVISION TV“ წერილობით გააფრთხილა და მაუწყებლობაზე ავტორიზაცია სამი წლის ვადით შეჩერა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს შპს ,,ALTERVISION TV“  კომისიაში ინფორმაციის წარმოუდგენლობის გამო  წერილობით გააფრთხილა, ასევე კომპანიის განცხადების საფუძველზე მაუწყებლობის ავტორიზაცია მომდევნო სამი წლით შეუჩერა..
2015 წლის 17 ივნისს ,,მაუწყებლობის შესახებ“ საქართველოს კანონში განხორციელებული ცვლილებების შესაბამისად, ტელემაუწყებლობა ავტორიზებადი საქმიანობა გახდა. ყველა ტელეკომპანიის სამაუწყებლო ლიცენზია ავტომატურად გაუქმდა და კომისიამ აღნიშნული კომპანიების კომისიის უწყებრივ რეესრტში ხელახალი რეგისტრაციის (ავტორიზების) პროცესი დაიწყო. ამავე ცვლილებების შესაბამისად, კანონმა მაუწყებლების მხრიდან სამაუწყებლო ენის/ენების,  გავრცელების ტექნოლოგიის და სავარაუდო გეოგრაფიული არეალის შესახებ, საქმიანობის დაფინანსების გეგმის და დაფინანსების წყაროების შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენის და  ქონებრივი დეკლარაციის შევსების აუცილებლობა გამოიწვია.
კომისიამ შპს ,,ALTERVISION TV“ -ს არაერთი წერილობითი მოთხოვნა გაუგზავნა ზემოთხსენებული ინფორმაციის კომისიაში წარმოდგენის მიზნით, თუმცა კომპანიამ კომისიის წერილები რეაგირების გარეშე დატოვა, რის გამოც კომისიამ საჯარო სხდომაზე იმსჯელა და გადაწყვიტა კომპანიის წერილობით გაფრთხილება, ასევე დააკმაყოფილა კომპანიის მოთხოვნა და მაუწყებლობაზე ავტორიზაცია შეუჩერა სამი წლის ვადით.

April 18, 2016 14:16
Commission has issued written warning on ,,ALTERVISION TV“ and has stopped its authorization for a three year term
GNCC has issued a written warning on ,,ALTERVISION TV“ Ltd due to the failure to present information to the Commission and also, has stopped its authorization for the next 3 years based on company’s application.
On June 17, 2015, in accordance with changes made in Georgian law “on Broadcasting,” TV broadcasting has become an authorized activity. The licenses of all TV Companies have been automatically cancelled and the Commission has launched re-registration (authorization) of the companies noted through departmental registry of undertakings.  In accordance with the same changes, law has caused the necessity to present information in regard to broadcasting language/languages, spread of technology and possible geographical area, information about the funding of activities, sources of funding and property declaration as well.
The Commission has sent numerous written requests to ,,ALTERVISION TV“ Ltd for the purpose to present above-mentioned information, however, company has left Commission’s letters without a response, which is to why Commission has discussed an issue during the public session and has concluded to issue a written warning on company and also has satisfied company’s request to stop its authorization for a 3 year term.