აპრილი 08, 2016 17:42
კომისიამ შესაბამისი ავტორიზაციის გარეშე ელექტრონულ-საკომუნიკაციო მომსახურების გაწევის გამო მოქალაქე დ. ქ. 5 ათასი ლარით დააჯარიმა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შესაბიმისი ლიცენზიისა და ავტორიზაციის გარეშე ელექტრონულ-საკომუნიკაციო მომსახურების გაწევის გამო საქართველოს „ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის“ 1441 მუხლით გათვალისწინებული  ჯარიმა  5 ათასი ლარის ოდენობით მოქალაქე დ. ქ. დააკისრა.
დ. ქ. 2015 წლის 3 სექტემბერს ინტერნეტ მომსახურების თაობაზე გაფორმებული ხელშეკრულების საფუძველზე სს „სილქნეტის“ აბონენტს წარმოადგენს. ხელშეკრულების თანახმად დ.ქ.  გააქტიურებული აქვს სატარიფო გეგმა „ფორმულა 1“, რომელიც გულისხმობს 100მგბ-იანი ინტერნეტის მიწოდებას აბონენტისათვის, ღირებულება - 100 ლარი. კომისიის აპარატის ადმინისტრაციული დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული მონიტორინგის შედეგად გაირკვა, რომ დ. ქ. IP მისამართი დაფიქსირდა შპს „2აემოციას“ ორი აბონენტის  პერსონალურ კომპიუტერებში, რაც ადასტურებს, რომ აღნიშნულ პირებს  ინტერნეტით უზრუნველყოფდა  დ. ქ.

Commission has fined citizen D. K in the amount of 5 000 GEL for providing electronic communications services without proper authorization
GNCC has fined citizen D.K in accordance with the Article 1441 of the Georgian “Code of Administrative Offenses” in the amount of 5 000 GEL for the provision of electronic communications services without proper license and authorization.
Based on the agreement signed on September 3, 2015, D.K is a subscriber of “Silknet” JSC. In accordance with the agreement, D.K has activated the tariff plan "Formula 1", which includes the provision of 100 MB internet to the subscriber, value – 100 GEL. Based on monitoring carried out by the Commission’s administrative department, it has been revealed, that an IP address of D.K has been detected in two of “2 Emocia” Ltd subscribers’ personal computers, which proves that D.K had been providing persons noted with internet services.