დეკემბერი 30, 2015 11:39
კომისიამ სააბონენტო ნომრის პორტაბელურობის მონაცემთა ცენტრალური ბაზის ადმინისტრატორის შესარჩევად კონკურსი გამოაცხადა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ 2015 წლის 29 დეკემბრის გადაწყვეტილებით, სააბონენტო ნომრის პორტაბელურობის მონაცემთა ცენტრალური ბაზის ადმინისტრატორის შესარჩევი კონკურსი გამოაცხადა.
საკონკურსო პირობების თანახმად, კონკურსში მონაწილეობის უფლება აქვს საქართველოს ან უცხო ქვეყნის რეზიდენტ იურიდიულ პირს, რომელსაც სააბონენტო ნომრის პორტაბელურობის მონაცემთა ცენტრალური ბაზის ადმინისტრირების მომსახურება სულ ცოტა ორ ქვეყანაში განუხორციელებია და აღნიშნული მომსახურების უზრუნველყოფის წლიური საფასური არ  აღემატება 500 000 ევროს.
ამავე გადაწყვეტილებით განისაზღვრა სააბონენტო ნომრის პორტაბელურობის მონაცემთა ცენტრალური ბაზის ადმინისტრატორის შესარჩევი საკონკურსო საბჭოს თერთმეტ წევრიანი შემადგენლობა. საკონკურსო საბჭოში წარმოდგენილია ხუთი კომისიის აპარატში დასაქმებული პირი, ხუთი ყველაზე მსხვილი ოპერატორის : შპს „მაგთიკომის“, შპს „ჯეოსელის“, შპს „ბილაინის“, სს „სილქნეტის“,  შპს „ახალი ქსელების“ წარმომადგენლები და ერთი დამოუკიდებელი ექსპერტი.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველთა განაცხადების მიღება საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულ კომისიაში 2016 წლის 25 თებერვლის 10:00 საათიდან  დაიწყება და 2016 წლის 11 აპრილის 19:00 საათამდე იწარმოებს.
საკონკურსო საბჭოს პირველი შეხვედრა დაგეგმილია 2015 წლის 12 აპრილს 15:00 საათზე, საბჭო გადაწყვეტილებას სააბონენტო ნომრის პორტაბელურობის მონაცემთა ცენტრალური ბაზის ადმინისტრატორის შერჩევის თაობაზე პირველი შეხვედრის გამართვიდან ათი სამუშაო დღის ვადაში მიიღებს.
კონკურსის გამოცხადების თაობაზე კომისიის გადაწყვეტილების ვრცელი ვერსია, გთხოვთ იხილოთ კომისიის გადაწყვეტილებების გვერდზე.

The Commission has announced a contest in order to select an administrator for subscriber number portability central database
In accordance to the decision of December 29, 2015, GNCC has announced a contest in order to select an administrator for subscriber number portability central database.
According to the contest’s terms and conditions, the citizen of Georgia or a resident legal entity of the foreign country who has provided administrative services for subscriber number portability central database at least in two countries, and the cost for the provision of the noted service doesn’t exceed 500 000 Euros, has a right to participate in the contest.
In accordance to the same decision, contest council has been defined consisting of 11 members for the selection of the administrator for subscriber number portability central database. The contest council is represented by 5 entities employed at the Commission’s office and by the representatives of 5 largest operators: “Mgticom” Ltd, “Beeline” Ltd, “Beeline” Ltd, “Silknet” Ltd, “Akhali Kselebi” Ltd - and one independent expert.
The acceptance of the applications by the applicants at GNCC will start on February 25, 2016, at 10 am and will continue through April 11, 2016, 7 pm.
The first meeting of the contest council is scheduled for April 12, 2015, at 3 pm, the council will make a decision in regard to the selection of the administrator for subscriber number portability central database within 10 working days after the meeting.