მარტი 15, 2016 18:43
თანამედროვე მსოფლიო მომხმარებელთა უფლებების დაცვის საერთაშორისო დღეს 15 მარტს აღნიშნავს. საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისია, როგორც ელექტრონული კომუნიკაციების და მაუწყებლობის სფეროში მომხმარებელთა უფლებების დაცვის უზრუნველყოფის გარანტი უერთდება ამ მნიშვნელობანი თარიღის აღნიშვნას.
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის ძალისხმევა მიმართულია სატელეკომუნიკაციო სფეროში საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების ხელშეწყობისკენ, სატელეკომუნიკაციო მომსახურების ხარისხის კონტროლზე, ასევე, სატელეკომუნიკაციო სერვისების საზოგადოების ყველა ნაწილისთვის, მათ შორის შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირტათვის და ეთნიკური უმცირესობებისთვის,  ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფისკენ.
მომხმარებელთა უფლებების დაცვის საერთაშორისო დღე მსოფლიოში ოფიციალურად აღინიშნება 1983 წლის 15 მარტიდან, თუმცა მისი ისტორია 1962 წლიდან იწყება და ამერიკის შეერთებული შტატების პრეზიდენტის, ჯონ კენედის სიტყვით გამოსვლას უკავშირდება. კონგრესში გამოსვლისას მან ჩამოაყალიბა მომხმარებლთა 4 ძირითადი უფლება:

March 15, 2016 18:43
Modern world celebrates international consumer rights day on March 15. Georgian National Communications Commission, as consumers’ rights protection guarantee in the field of broadcasting and electronic communications, joins the celebration of this important date.
The efforts of GNCC are directed to promote social awareness in the telecommunications sector, to control the quality of telecommunications services, also, to ensure availability for every part of the society of telecommunications services, including, persons with disabilities and ethnical minorities.
International consumer rights day is being officially celebrated throughout the   world since March 15, 1983, however, its history starts in 1962, and is related to the speech of the president of the United States John F.Kennedy. At the congress, he formulated 4 main rights of the consumer: